codeAp
WYCENA PROJEKTU
WSTECZ

8 najciekawszych trendów w grafice internetowej: obecne i za rok

Z roku na rok zmieniają się trendy w różnych dziedzinach. Tak jak i w modzie, designie czy sprzęcie IT, tak w grafice internetowej od lat kreuje się trendy, które zdobywają serca internautów. Przyjrzyjmy się im bliżej. Poznajcie 8 najciekawszych trendów w grafice internetowej.

 

1. Wielkie, ale to wielkie zdjęcia

Głównym budulcem nowoczesnej strony www może być fotografia wysokiej jakości. Jeśli nie na całą stronę, to chociaż na pół, albo przynajmniej na ćwiartkę. Idealnie sprawdza się taka fotografia jako slider. Występuje również wraz z nałożoną na siebie ciekawą czcionką. Kolorystyka dużych zdjęć musi być dopasowana do layoutu wdrożonej strony internetowej. Czasem zamiast zdjęć pojawiają się pliki wideo. Możliwe, że trendy w grafice internetowej w roku 2016 wykorzystają jeszcze częściej prezentacje video.

[apostr2]grafika


2. Duże, naprawdę duże czcionki

W 2015 roku można było zauważyć, że coraz więcej stron zmieniając swój layout, rezygnuje z klasycznej strony na cześć nowych trendów. I nie chodzi tylko o duże fotografie, ale także o duże czcionki. Taka kompozycja doskonale ze sobą współgra.

Zadaniem dużej czcionki jest wyeksponowanie tego, co na stronie www jest najważniejsze. W taki sposób możemy wyeksponować istotny komunikat lub wiadomość dla naszych klientów. Projektanci przypuszczają, że w kolejnych latach typografia będzie odgrywała jeszcze większą rolę.

[apostr2]trendy


3. Jedna strona bez klikania

Trendy na one-page layout, czyli tzw. strony www „przewijane” wdarły się na internetowe salony kilka lat temu. Na dobre zagościły jednak dopiero w 2015 roku. Strona w stylu one-page pozwala internaucie na zapoznanie się z interesującą go treścią bez konieczności klikania w kolejne podstrony będące swego rodzaju sztuczną barierą. Wystarczy scrollować, aby zapoznać się z całą stroną internetową. Nie trzeba chaotycznie skakać po kilku podstronach.


4. Im mniej, tym lepiej

Projektowane w 2015 roku strony www są bardzo minimalistyczne. Chodzi o ty, aby miały jak najmniej niepotrzebnych przycisków, elementów graficznych czy linków. Wszystko, co rozpraszało klienta, odeszło w zapomnienie. Design strony internetowej musi być lekki i praktyczny w użytkowaniu.

[apostr2]minimalizm

5. A gdzie się zapodziało menu?

Okazało się, że menu nie jest już tak bardzo potrzebne na stronach one-page. Menu strony www może być ukryte w postaci przycisku, po którego kliknięciu się rozwija. Coraz więcej stron posiada także menu umieszczone po prawej lub po lewej stronie. Wpisuje się to w myśl zasady, jaką przedstawiliśmy w punkcie 4. Co więcej, strony internetowe tego typu lepiej spisują się na urządzeniach mobilnych.

[apostr2]subtelne


6. Moduły i kafelki

Trendy w grafice internetowej przyniosły nam coraz większą ilość stron modułowych, które szczególnie dobrze ogląda się na dużych ekranach. Tego rodzaju zmiany mogliśmy niedawno obserwować w dużych portalach internetowych.


7. Responsywne strony www

W połowie 2015 roku zrobiło się głośno o tym, że w wynikach wyszukiwania w Google wyżej oceniane będą responsywne strony www. Umożliwienie internautom korzystającym z urządzeń mobilnych zaznajomienia się ze stroną www firmy było kolejnym krokiem ku nowoczesności i lepszej wydajności. Kolejne miesiące i kolejny rok przyniesie nowe trendy w grafice internetowej. Projektanci będą skupiali się nie tylko na urządzeniach mobilnych takich jak telefon czy tablet, ale także na kolejnych ciekawych urządzeniach, jak smartwache czy wearable computers.

[apostr2]responsywne

8. Flat design

Wszystko co płaskie jest i będzie trendy. Trójwymiarowość jest już passé. Tak samo gradienty i cieniowanie. Wypukłe przyciski i ramki muszą odejść w niepamięć. Teraz liczy się wszystko, co jednopowierzchniowe i wyraźne.


Jakie będą trendy w grafice internetowej w 2016 roku?

Trudno przewidzieć, co przyniesie kolejny rok w grafice internetowej. Wiele przedstawionych powyżej trendów przyjęło się na stałe, inne próbują się jeszcze przebić. I chociaż nie każdy lubi zmiany i dostosowywanie się do nowych trendów w internecie, to każda próba dostosowania się do nich jest jak najbardziej pozytywnym objawem.

WSTECZ
W czym możemy
Ci pomóc?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
Radom, Warszawa
Odległość nie ma dla nas znaczenia
Szybkie zapytanie
PRZEŚLIJ ZAPYTANIE LUB PROŚBĘ O KONTAKT
Dziękujemy! Wiadomość jest już w naszej skrzynce :)
© codeAp WEBDESIGN 2005-2024