codeAp
WYCENA PROJEKTU
WSTECZ

Etapy tworzenia strony www

Stworzyć stronę www, to tak łatwo powiedzieć. Jednak nie każdy wie ile godzin pracy się za tym kryje. Zanim klient zdecyduje się na stworzenie strony WWW przez daną agencję webmasterską powinien zapoznać się z ich grafikiem pracy nad podobnym projektem. Każdy projekt podzielić można na etapy. Poniżej przedstawiamy etapy tworzenia strony w postaci infografiki oraz rozwinięcie każdego etapu za bardziej wnikliwych.

[apostr2][apostr2]

1 – Rozmowy z klientem. Dyskusja na temat grafiki, wielkości strony, niezbędnych funkcjonalności. Strona jak i CMS nie powinny zawierać elementów niepotrzebnych, zbędnych modułów, które nie będą wykorzystywane. Strona powinna w 100% odzwierciedlać potrzeby klienta i użytkownika. Wykonawca musi poznać grupę docelową, charakterystykę firmy, aby móc jak najlepiej dopasować wygląd przyszłej strony.

2 – Podpisanie umowy, przekazanie niezbędnych do projektu materiałów np. logo, zdjęcia, teksty, filmy video itp. Oczywiście nie zawsze klient ma swoje zdjęcia. Wtedy nasza agencja zajmuje się wyszukaniem i dobraniem najlepiej pasujących zdjęć na stronę.

3 – Prace nad grafiką. Sama praca nad grafiką strony WWW zajmuje zwykle do 5 dni roboczych, jednak należy pamiętać, że klient musi wyrazić swoje zdanie na temat projektu i ponownie musimy wprowadzić poprawki. W naszej agencji przyjęło się, że klient może nanieść 2 listy poprawek.

4 – tutaj potrzebujemy czasu na dokonanie poprawek zgodnych z klienta uwagami. Po zaakceptowaniu przez klienta grafiki przechodzimy do cięcia i kodowania grafiki. Grafika jest skończona

5 – Kodowanie strony i wdrożenie naszego autorskiego systemu CMS. Ten etap zwykle trwa dłużej ok. 10 dni roboczych, ale zależy to przede wszystkim od tego jak bardzo rozbudowana ma być strona WWW. Im więcej modułów tym więcej pracy nad projektem.

6 – Tutaj wykonujemy testy przygotowanej wersji testowej strony pod kątem różnych wyszukiwarek, Jeśli strona jest responsywna, wtedy sprawdzamy czy wszystkie elementy prawidłowo wyświetlają się na urządzeniach mobilnych. Wykonujemy również optymalizację kodu strony.

7 – Oddajemy wersję testową strony WWW oraz CMSa w ręce klienta, który teraz przechodzi do testowania strony wzdłuż i w szerz ;) Klient zgłasza nam swoje uwagi, a my wykonujemy poprawki. Należy pamiętać, że uwagi dotyczą tylko CMS i jego funkcjonalności i działania strony. Uwagi odnośnie grafiki były zgłaszane w punkcie 3 i 4 ;)

8 – Wszystko działa tak jak klient sobie życzył, więc strona zostaje zainstalowana na dowolnie wybranym serwerze. My dajemy klientom możliwość umieszczenia strony na naszych serwerach wraz z opieką techniczną.

9 – Meta – wszyscy są zadowolenia, klient może przechodzić do marketingu i promocji strony.

WSTECZ
W czym możemy
Ci pomóc?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
Radom, Warszawa
Odległość nie ma dla nas znaczenia
Szybkie zapytanie
PRZEŚLIJ ZAPYTANIE LUB PROŚBĘ O KONTAKT
Dziękujemy! Wiadomość jest już w naszej skrzynce :)
© codeAp WEBDESIGN 2005-2024