codeAp
WYCENA PROJEKTU
WSTECZ

Ile kosztuje dobra strona internetowa

Obecnie na rynku jest bardzo dużo firm i osób prywatnych, które oferują tworzenie stron internetowych. Wysyłając zapytanie ofertowe do różnych firm możemy spodziewać się dość szerokiego wachlarza cenowego. I tutaj pojawia się problem, pytanie – którą ofertę wybrać? Czym oferty te się różnią?  Czy wybrać tą tańszą i zaoszczędzić trochę pieniędzy na inne cele. Czy droższą, która bardziej kompleksowo podchodzi do naszego projektu, ale oczywiście i cena jest bardziej kompleksowa ;)

Ktoś jest laikiem w temacie tworzenia stron internetowych i grafiki internetowej nie jest w stanie racjonalnie  określić, kto zrobi taką stronę prawidłowo bez błędów, kto nas nie oszuka, albo jak taka strona powinna wyglądać.

Można porównać to do szukania najlepszej ekipy do remontu naszego mieszkania. Wybieramy tańszą ekipę ponieważ mamy jeszcze dużo innych wydatków, wiec tutaj możemy zaoszczędzić. Ekipa przychodzi i kładzie płytki. Wszystko super wygląda, wszyscy zadowoleni. Jednak po roku płytki zaczynają się ruszać, kilka odpadło… Musimy ponownie szukać ekipy, która to naprawi. I gdzie nasze oszczędności?

Podobnie jest ze stronami internetowymi

Jak wygląda strona internetowa poniżej 1000zł

Są różne przedziały cenowe. Spotkaliśmy się z ofertami stworzenia strony WWW nawet za 200-400zł. Za taką cenę otrzymamy stronę która opiera się na „sztywnym” szablonie, którego nie można modyfikować. Strona nasza będzie miała tytuł (np. nazwa firmy) i kilka podstron. Taka stronę będzie oczywiście miała cms’a ale bardzo okrojonego w możliwościach. Zwykle ogranicza się on do możliwości dodania artykułu czy dodania tekstu na jedną z podstron. I to na tyle… Jeśli komuś się taka strona podoba lub jest wystarczająca, to proponowalibyśmy samemu pobawić się i samemu stworzyć coś co was zadowoli.

Są tez strony w przedziale 500-900 zł. Takie strony również opierają się na gotowych szablonach i okrojonym CMSie . Różnica jest taka, że tutaj można dokonać niewielkich zmian w grafice strony. Za taką cenę możemy oczekiwać strony wizytówki, czyli zawierającej tylko podstawowe informacje o firmie, dane kontaktowe. Strona taka nie ma przeznaczenia marketingowego i raczej nie osiąga sukcesów w Internecie.

Co oferują strony powyżej 1000zł

Tutaj już możemy oczekiwać czegoś więcej od naszej strony. Nie można jednak powiedzieć, że każda strona powyżej 1000zł będzie super zrobiona, z super grafiką i CMSem dającym wiele możliwości.

Strony takie są też często robione na szablonach, które można przerobić dostosować do potrzeb danej firmy. CMS jest zwykle bardziej rozbudowany, z wieloma funkcjonalnościami.

Aby spać spokojnie i nie martwić się o to jak nasza strona firmowa wygląda, jak funkcjonuje, trzeba liczyć się z kosztem od 1500zł nawet do kilkunastu lub kilkudziesięciu tyś. Cena tutaj już zależeć będzie od ilości funkcjonalności, od modułów w CMS, od tego jak duża jest strona.

Strona internetowa to inwestycja w firmę, to jej wizytówka, dlatego uważamy że dobra strona która będzie przynosić efekty w postaci napływających klientów ma DEDYKOWANĄ GRAFIKĘ. Agencja interaktywna musi przeprowadzić wywiad i dokładnie określić jaka jest grupa docelowa, jaki jest charakter biznesu, czy to ma być strona informacyjna, czy sklep internetowy. Te i wiele innych czynników wpływają na dobranie odpowiedniej grafiki, odpowiednich zdjęć, nawet rodzaj czcionki ma czasem duże znaczenie. Dlatego tak bardzo stawiamy tutaj na jakość i unikatowość grafiki strony www.

Drugim istotnym punktem jest możliwość rozbudowania strony. Projekty oparte na szablonach i ograniczonym CMSie nie mają takiej możliwości. Dlatego w przyszłości, aby coś zmienić na stronie lub ją rozbudować musimy w dokonać wielu modyfikacji lub robić stronę od nowa. Szczerze mówiąc, łatwiej i szybciej jest zrobić stronę od nowa niż przerabiać ją po innej firmie. Warto zapytać agencję interaktywną jakie CMSy używają , czy są to Opec Source CMS czy autorski CMS. Tutaj o wiele większe możliwości rozbudowy i modyfikacji mają autorskie CMSy. Jaka jest różnica między Open Source CMS  a Autorskim/dedykowanym CMS możesz przeczytać tutaj.

Wybierając firmę, która będzie projektować stronę dla waszej firmy warto przejrzeć ich portfolio, czasem przeczytać referencje , które są zamieszczone na stronie oraz samą stronę firmową tej agencji.

Pamiętaj, że strona internetowa Twojej firmy musi być tak samo świetna jak jej właściciel :) 

 

Zastanawiasz się ile kosztuje strona internetowa

w PABLONET?

Napisz do nas, Zadzwoń, Zapytaj

WSTECZ
W czym możemy
Ci pomóc?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
Radom, Warszawa
Odległość nie ma dla nas znaczenia
Szybkie zapytanie
PRZEŚLIJ ZAPYTANIE LUB PROŚBĘ O KONTAKT
Dziękujemy! Wiadomość jest już w naszej skrzynce :)
© codeAp WEBDESIGN 2005-2024