codeAp
WYCENA PROJEKTU
WSTECZ

Kolory na stronie www

 [apostr2]kolory

Przeglądając kolejne strony internetowe nie zastanawiamy się najczęściej nad tym, jak ważna na nich jest grafika. Zazwyczaj skupiamy się na informacjach na nich zamieszczonych, na sposobie w jaki poszczególne treści są przekazane, na to czy do artykułu zostały dodane zdjęcia, i czy ogólnie możemy uznać artykuł za interesujący dla nas czy też nie. Jednakże bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to właśnie kolory, stopnień nasycenia barw, wielkość czcionek oraz tak zwana cała szata graficzna decyduje o tym, jak często odwiedzamy poszczególne strony, oraz jak odbieramy informacje na nich zawarte. Z tego też względu graficy komputerowi tak dużo uwagi poświęcają na to, aby kolory na stronie WWW były nie tylko czyste, ale przede wszystkim, aby nie były zbyt ostre. 

 

Mają świadomość tego, że źle zestawione ze sobą kolory, zbyt agresywne barwy, zbyt mocno nasycone poszczególne odcienie barw mogą wywoływać u osoby, która przegląda stronę reakcję odwrotną od zamierzonej. 

 

 Specjaliści od stron WWW pamiętają również o tym, aby wybrać jeden kolor, który będzie dominował na stronię, a tym samym będzie się z nią właśnie kojarzył. Rozumieją jak ważne jest to, aby był to kolor, który będzie się kojarzył w określony sposób z informacjami zamieszczonymi na stronie. Zwracają również uwagę na efekt końcowy, który to przecież będzie decydował o tym, czy użytkownicy wirtualnego świata chętnie będą zaglądać na tą stronę czy też raczej będą jej unikać. Specjaliści od witryn internetowych mają świadomość tego, jak bardzo to właśnie kolory oddziaływują na ludzkie umysły oraz tego, że to właśnie za ich pomocą można podkreślić znaczenie poszczególnych informacji. Dlatego też kolory w wirtualnym świecie mają tak duże znaczenie, pomimo tego, że większość użytkowników wirtualnego świata nie zawsze wie o tej zależności.


Autor: M.J.

Data dodania: sierpień 2013

WSTECZ
W czym możemy
Ci pomóc?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
Radom, Warszawa
Odległość nie ma dla nas znaczenia
Szybkie zapytanie
PRZEŚLIJ ZAPYTANIE LUB PROŚBĘ O KONTAKT
Dziękujemy! Wiadomość jest już w naszej skrzynce :)
© codeAp WEBDESIGN 2005-2024