codeAp
WYCENA PROJEKTU
WSTECZ

Pierwszy sklep internetowy na świecie

Tym razem troszeczkę historii z naszej branży… Obecnie na naszym rynku i rynku zagranicznym jest tysiące sklepów internetowych, są coraz nowsze, większe i oferują niemalże wszystko.

Ale czy ktoś zastanawiał się jaki był pierwszy na świecie sklep internetowy?

[apostr2]założyciel

... otóż była to , znana do dziś i ciągle istniejąca oryginalnie księgarnia internetowa Amazon.com 


Założycielem sklepu jest Jeff Bezos, który już na początku lat 90-tych postanowił wykorzystać Internet do sprzedaży. Zastanawiał się jaki produkt będzie najlepszy, najbardziej pożądany i co przyniesie mu zyski. Postawił na książki. Uznał, że książki jest to produkt ponadczasowy, każdy na świecie czyta książki i jest to produkt, który łatwiej sprzedać.   

Nazwa sklepu pochodzi od rzeki Amazonki – założyciel kierował się tutaj masą wody która przepływa przez rzekę. Chciał aby takie ilości ludzi „przepływały” codziennie przez jego sklep w poszukiwaniu książki odpowiedniej dla siebie. Sklep powstał 1995 roku i już na samym początku swojego istnienia wysyłał książki do krajów na całym świecie. Sklep bardzo szybko zyskiwał na popularności, rozrastał się i widząc zainteresowanie rozszerzał swoją ofertę. Oferował już nie tylko książki, ale także sprzęt elektroniczny, płyty DVD, filmy.

Obecnie jest to największy sklep internetowy na świecie i oferuje również produkty do domu, dla zdrowia, dla dzieci, artykuły sportowe, ubrania, artykuły spożywcze. Sklep jest świetnie wypozycjonowany i posiada bardzo dobrze działający system oceniania produktów, co w znacznym stopniu przyczyniło się do sukcesu tego sklepu. 


Żródło tekstu: kupie-tanio.pl

Żródło foto: ceoworld.biz 

Autor: Pablonet

Data dodania: październik 2013

Podobne artykuły:

WSTECZ
W czym możemy
Ci pomóc?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
Radom, Warszawa
Odległość nie ma dla nas znaczenia
Szybkie zapytanie
PRZEŚLIJ ZAPYTANIE LUB PROŚBĘ O KONTAKT
Dziękujemy! Wiadomość jest już w naszej skrzynce :)
© codeAp WEBDESIGN 2005-2024