codeAp
WYCENA PROJEKTU
WSTECZ

Fresh Site Bonus (FSB)

 Z terminem tym powinni się zaznajomić klienci, którzy chcą wypozycjonować swoja stronę, która dopiero co powstała a domena została niedawno zaindeksowana przez Google. Fresh Site Bonus jest pewnego rodzaju bonusem przyznawanym przez Google dla świeżych stron z nową domeną.

Co oznacza taki bonus przydzielany nowym stronom www i jak on wygląda?

Świeża strona, ze świeżą, niezmienioną treścią, która nie posiada jeszcze linków prowadzących do niej nie ma szans zaistnieć w Internecie na samym początku swojej ‘kariery’. Aby sprawdzić czy strona jest wartościowa, czy użytkownicy korzystają z informacji zawartych na tej stronie, czy jest ona przydatna, Google postanowił przydzielać bonusy, które objawiają się tym, że taka strona pokazuje się wyżej w wynikach wyszukiwania niż tak naprawdę zasługuje. W ten sposób Google testuje stronę i sprawdza jej użyteczność. Taki bonus może trwać ok.4-6 tygodni. Po tym okresie strona najczęściej spada do pozycji na której była przed otrzymaniem bonusa.

Zdarza się, że Google stwierdza, że strona jest przydatna, często odwiedzana i wtedy jej pozycja albo utrzymuje się albo nieznacznie tylko spada.

Osobiście, pozycjonując nowe strony z nową domeną widzimy, że bardzo często taki bonus jest stosowany przez Google. Dlatego już na samym początku należy zadbać, aby kontent strony był wartościowy!


 

Autor: Pablonet

Data dodania: wrzesień 2013

Podobne artykuły:

WSTECZ
W czym możemy
Ci pomóc?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
Radom, Warszawa
Odległość nie ma dla nas znaczenia
Szybkie zapytanie
PRZEŚLIJ ZAPYTANIE LUB PROŚBĘ O KONTAKT
Dziękujemy! Wiadomość jest już w naszej skrzynce :)
© codeAp WEBDESIGN 2005-2024