codeAp
WYCENA PROJEKTU
WSTECZ

Strony www dla niewidomych


[apostr2]strony

Wirtualny świat został stworzony głównie z myślą o ułatwieniu kontaktów między osobami. Monitor komputera, podłączenie do sieci, odpowiednie programy, które pełnią funkcję komunikatorów i można szukać osób o podobnych zainteresowaniach, w podobnym wieku, czy też z najbliższej okolicy. Twórcy tych komunikatorów, podobnie zresztą jak i samego Internetu nie przewidzieli jednak tego, że będą z nich korzystać również osoby niepełnosprawne, w tym osoby niewidome. W konsekwencji wielu z rozwiązań zarówno tych, na jakich opiera się sam Internet, jak i poszczególne komunikatory wymagały wraz z rozwojem sieci wprowadzenia zmian, które umożliwiłby swobodne korzystanie z nich także osobom niewidomym.

 

Pewnym rozwiązaniem okazały się być specjalne programy komputerowe, które czytają to co znajduje się na ekranie monitora. To właśnie dzięki nim strony WWW dla niewidomych stały się dostępne.Przy pomocy takich właśnie programów osoby niewidome mogą nie tylko samodzielnie korzystać z zasobów wirtualnego świata, ale poruszają się po nim tak samo sprawnie jak wszyscy inni użytkownicy sieci. Kolejnym ułatwieniem dla osób niewidomych jest klawiatura komputerowa z językiem Braila czy specjalnie przystosowana myszka. Z całą jednak pewnością stworzenie stron internetowych dostosowanych specjalnie do potrzeb osób niewidomych, spowodowało, iż Internet stał się jeszcze bardziej przyjazny dla nich.

 

Twórcy stron WWW, którzy dostrzegli ten jakże ważny problem i znaleźli jego rozwiązanie, przyznają, że była to swego rodzaju rewolucja w wirtualnym świecie. Nie tylko otwarł się on na grono kolejnych użytkowników, ale także co bardzo ważne dla zdecydowanej większości osób niewidomych stał się bardzo ważnym źródłem poznawania świata, których zawsze budzi ich zainteresowanie.


Autor: M.J.

Data dodania: czerwiec 2013

WSTECZ
W czym możemy
Ci pomóc?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
Radom, Warszawa
Odległość nie ma dla nas znaczenia
Szybkie zapytanie
PRZEŚLIJ ZAPYTANIE LUB PROŚBĘ O KONTAKT
Dziękujemy! Wiadomość jest już w naszej skrzynce :)
© codeAp WEBDESIGN 2005-2024