codeAp
WYCENA PROJEKTU
WSTECZ

Wersja mobilna strony czy responsywna?

Strona responsywna to nie to samo co wersja mobilna strony.

Wersja mobilna wymaga stworzenia zupełnie nowej strony lub aplikacji web, pod nową domeną z zawartością dostosowana do urządzeń mobilnych. Nowa domena zazwyczaj zawiera w swojej nazwie literę m. lub słowo mobi. Strona mobilna jest „lżejszą” wersja strony podstawowej, przeważnie grafika jest okrojona tak aby szybko ładowała się na urządzeniach mobilnych. Mobilna wersja strony powinna mieć odnośnik do podstawowej wersji strony.

Natomiast strona responsywna oznacza, że ta sama strona, ta sama zawartość, kod strony odpowiednio konfigurowany przez JavaScript lub CSS3 dostosowane jest do różnych rozdzielczości monitora (duże , średnie, małe). Strona musi wyglądać dobrze na różnych urządzeniach , ale co ważniejsze, strona musi być tak samo użyteczna na komputerze, laptopie jaki i na tablecie, e-czytniku czy smartfonie.

Poniżej zebraliśmy plusy i minusy wersji mobilnej i responsywnej strony:

 

 

  Strona mobilna Strona responsywna
adres strony Odmienny adres strony, często z literą m. lub słowem mobi. Ten sam adres strony na każdym urządzeniu.
grafika/wygląd Lżejsza grafika, okrojona, często różniąca się od wersji podstawowej strony. Ta sama grafika dopasowująca się do różnych rozdzielczości.
kontent strony Ograniczone informacje, zawarte tylko te najważniejsze jak np. kontakt ,oferta, cennik Kontent strony ten sam na każdym urządzeniu.
szybkość ładowania/waga Ze względu na okrojoną grafikę, strona mobilna jest lżejsza dzięki czemu szybciej się ładuje Strona responsywna ma treści i grafikę taką samą jak na każde urządzenie, dlatego jest cięższa i może wolniej się ładować. Ale jest możliwa jej konfiguracja do jak najlżejszych rozmiarów.
system do zarządzania treścią/CMS Inny dla wersji mobilnej strony, zmiany robimy na stronie podstawowej i osobno na wersji mobilnej Ten sam CMS ,robimy zmiany raz i pokazują się na każdym urządzeniu.
koszt i czas wykonania Istnieją gotowe rozwiązania dla wersji mobilnych stron, dlatego wykonanie takiej wersji jest tańsze i nie zajmuje dużo czasu. Chyba że klient woli wersję mobilną dedykowaną, czyli graficznie nawiązującą do wersji podstawowej, wtedy cena i czas będzie odpowiednio wyższy. Ze względu na dostosowanie strony pod różne rozdzielczości koszt i czas realizacji będą odpowiednio wyższe.
wyszukiwarka Google  __ Google lepiej postrzega te strony, dzięki czemu pozycja może być lepsza w wynikach wyszukiwania.

 

WSTECZ
W czym możemy
Ci pomóc?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
Radom, Warszawa
Odległość nie ma dla nas znaczenia
Szybkie zapytanie
PRZEŚLIJ ZAPYTANIE LUB PROŚBĘ O KONTAKT
Dziękujemy! Wiadomość jest już w naszej skrzynce :)
© codeAp WEBDESIGN 2005-2024